GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-01-2023 11:39   Güncelleme : 25-01-2023 11:39

A grubu seyahat acentalarına yönelik faaliyet denetimi yapıldı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yetkilisi ve Müdürlüğümüz personelinin katıldığı denetimlerde, acentalarımızın herhangi bir cezai müeyyide ile karşı karşıya kalmamaları için gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

A grubu seyahat acentalarına yönelik faaliyet denetimi yapıldı

İl Kültür Ve Turizm Müdürü  Teoman Karaca  Tarafından Yapılan Basın Açıklamasında; Kültür Ve Turizm Bakanlığı İle Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı Tarafından, Ülke Turizminin Uluslararası Standartlarda Geliştirilmesi, Turizm Faaliyetlerinin Sürdürülebilir, Çevreye Duyarlı Ve Güvenli Bir Ortamda Gerçekleştirilmesi, Ülke Turizm Ürünlerinin Uluslararası Alanda Tanıtılması Ve Pazarlanmasına Katkı Sağlaması Amacıyla, Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Geliştirilmiştir. Söz Konusu Program Çerçevesinde, Konaklama Tesislerine Üç Aşama Halinde Belge Alma Zorunluluğu Getirilmiştir. Bu Kapsamda Hazırlanan 1. Aşama Belgesinin Turizm İşletmesi Belgeli Konaklama Tesisleri İle Basit Konaklama Turizm İşletmesi Belgeli Tesislerin Tamamı İçin 31 Aralık 2023 Tarihine Kadar Alınması Gerekmektedir dendi.

 

İl Kültür Ve Turizm Müdürü  Teoman Karaca, Bu Kapsamda İlimizde Bulunan Turizm İşletme Belgeli Konaklama Tesisleri İl Müdürümüz Teoman Karaca, İl Müdür Yardımcımız Celal Karahan Ve Müdürlük Personelimiz Tarafından Ziyaret Edilerek Belgelendirme Sürecine İlişkin Gerekli Bilgilendirmeler Yapılmıştır.

 

İl Kültür Ve Turizm Müdürü  Teoman Karaca İlimizde Faaliyet Gösteren A Grubu Seyahat Acentalarına Yönelik Faaliyet Denetimi Yapıldı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yetkilisi Ve Müdürlüğümüz Personelinin Katıldığı Denetimlerde, Acentalarımızın Herhangi Bir Cezai Müeyyide İle Karşı Karşıya Kalmamaları İçin Gerekli Bilgilendirmeler Yapıldı. 

Ayrıca Kaçak Acentalık Faaliyeti Gerçekleştiren Firma Ve Şahıslar Da Denetlenerek Gerekli Cezai İşlemler Uygulandı denildi.

AdminAdmin

Admin